Media

Visegrad Youth Forum 2013 in Media

TA3 TV

Source: Banská Bystrica sa zmenila na malý Vyšehrad Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/1018719/banska-bystrica-sa-zmenila-na-maly-vysehrad.htmlBanská Bystrica sa zmenila na malý Vyšehrad


 

Pravda

Čo spolu dokážeme? pýtala sa visegrádska mládež

Andrej Matišák, Pravda | 02.05.2013 16:14

Spojí visegrádsku štvorku sieť kontaktov mladých ľudí? “Myslím si, že je normálne a dôležité, aby sme mali prirodzené väzby a vzťahy medzi Čechmi, Maďarmi, Poliakmi a Slovákmi,“ hovorí Martin Nastišin, šéf Euroatlantického centra, ktoré sídli na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Zdroj:  Čo spolu dokážeme? pýtala sa visegrádska mládež – Svet – Správy – Pravda.sk


 

SME

Študenti z Vyšehradskej štvorky budú diskutovať s odborníkmi

Na trojdňovom podujatí, ktoré sa začne večer, budú mladí ľudia diskutovať o medzinárodných vzťahoch s odborníkmi.

BANSKÁ BYSTRICA. Vyšehradské mládežnícke fórum sa oddnes do 27. apríla uskutoční v Banskej Bystrici už po druhý raz z iniciatívy Euroatlantického centra. “Do srdca Slovenska pritiahne na tri dni univerzitných študentov a odborníkov z Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska,” priblížila programová koordinátorka Euroatlantického centra Paula Juričková.

Zdroj:  Študenti z Vyšehradskej štvorky budú diskutovať s odborníkmi | Spravodajstvo | bystrica.sme.sk


Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí

Vyšehradské mládežnícke fórum sa uskutoční opäť v Banskej Bystrici

23.4.2013 | Slovensko a V4

Banská Bystrica sa už o čoskoro stane kontaktným centrom Vyšehradskej mládeže. V dňoch 25. -27. apríla sa už po druhýkrát z iniciatívy Euroatlantického centra uskutoční Vyšehradské mládežnícke fórum, ktoré do srdca Slovenska pritiahne na tri dni univerzitných študentov a odborníkov z Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska.

Zdroj:  Vyšehradské mládežnícke fórum sa uskutoční opäť v Banskej Bystrici | Aktuality | Aktuálne | Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky

 

Vyšehradské mládežnícke fórum 2013

3.5.2013 | Slovensko a V4

Posledný aprílový víkend sa na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici uskutočnilo Vyšehradské mládežnícke fórum organizované aktívnymi študentmi z Euroatlantického centra. Vyše sedemdesiat účastníkov z Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska sa stretlo, aby nadviazali spoločné kontakty a debatovali s pozvanými odborníkmi – akademikmi a pracovníkmi z neziskových organizácií o aktuálnych problémoch na medzinárodnej scéne.

Zdroj:  Vyšehradské mládežnícke fórum 2013 | Aktuality | Aktuálne | Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky


Visegrad Group.eu

Students, V4 experts to discuss international affairs

April 25th, 2013

A three-day Visegrad Youth Forum initiated by the Euro-Atlantic Center started in Banska Bystrica on Thursday to bring together students and experts from Slovakia, Hungary, the Czech Republic and Poland. According to Euro-Atlantic Center programme co-ordinator Paula Jurickova, the event should provide the possibility for young people and experts to discuss international relations. Among the experts there will be representatives of non-profit organisations, academics and state officials.

Zdroj:  The Visegrad Group: the Czech Republic, Hungary, Poland and Slovakia | Students, V4 experts to discuss international affairs


BB Online

TS EAC (P. Juričková) | 22.4.2013

Banská Bystrica sa stane na pár dní hlavným mestom Vyšehradskej štvorky

Banská Bystrica sa už o necelý týždeň opäť stane kontaktným centrom Vyšehradskej mládeže. V dňoch 25. -27. apríla sa už po druhýkrát z iniciatívy Euroatlantického centra uskutoční Vyšehradské mládežnícke fórum, ktoré do srdca Slovenska pritiahne na tri dni univerzitných študentov a odborníkov z Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska.

plagátVyšehradské mládežnícke fórum je vyvrcholením dlhodobého unikátneho medzinárodného projektu Visegrad Youth Initiative, ktorého cieľom je spojenie odborných poznatkov pozvaných expertov s názormi mladých participantov o možnostiach a nových výzvach Vyšehradskej štvorky. Hlavným zámerom projektu je podporiť verejnú diskusiu o význame, súčasnom postavení a smerovaní vyšehradského zoskupenia, predovšetkým v oblastiach spoločnej zahraničnej a bezpečnostnej politiky a ekonomiky. Projekt je pokračovaním úspešného mládežníckeho fóra Visegrad Youth Forum 2011 on Common Foreign and Security Policy .

Zdroj:  Banská Bystrica sa stane na pár dní hlavným mestom Vyšehradskej štvorky | BBonline.sk


Univerzita Mateja Bela

Posledný aprílový víkend sa na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici uskutočnilo Vyšehradské mládežnícke fórum organizované aktívnymi študentmi z Euroatlantického centra. Vyše 70 účastníkov z Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska sa stretlo v meste, ležiacom v samotnom srdci Slovenska, aby nadviazali spoločné kontakty a debatovali s pozvanými odborníkmi – akademikmi a pracovníkmi z neziskových organizácií o aktuálnych problémoch na medzinárodnej scéne.

Zdroj:  Univerzita Mateja Bela – Vyšehrádske mládežnícke fórum 2013


Študent 24

V diskusiách vystúpia nielen slovenskí, ale aj zahraniční experti zastupujúci štátne a mimovládne inštitúcie či akademickú obec. „Pozvanie prijali napríklad Beata Huszka z Maďarského inštitútu pre zahraničné veci a Piotr Ogrodziński, ministerský poradca oddelenia bezpečnosti z poľského ministerstva zahraničných vecí,“ dodala na záver Juričková. Okrem diskutovania si študenti budú môcť vyskúšať aj rozhodovanie a dosahovanie konsenzu počas workshopu, v rámci ktorého sa pokúsia vytvoriť vlastnú študentskú verziu Vyšehradskej deklarácie.

Zdroj:  Dnes sa začína mládežnícke fórum: Prilákalo k nám študentov a odborníkov z krajín V4 – Študent24.sk


Bystricoviny

Vyšehradské mládežnícke fórum v Banskej Bystrici

23. apríl 2013 413 0

Mesto pod Urpínom sa opäť stane kontaktným centrom Vyšehradskej mládeže. V dňoch 25. až 27. apríla sa už po druhýkrát z iniciatívy Euroatlantického centra uskutoční Vyšehradské mládežnícke fórum, ktoré do srdca Slovenska pritiahne na tri dni univerzitných študentov a odborníkov z Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska.

Zdroj:  Vyšehradské mládežnícke fórum v Banskej Bystrici | Bystricoviny.sk – správy – kultúra – spoločnosť


Bystrica 24

Dnes sa začína mládežnícke fórum: Prilákalo k nám študentov a odborníkov z krajín V4

Zdroj:  Dnes sa začína mládežnícke fórum: Prilákalo k nám študentov a odborníkov z krajín V4 – Bystrica24.sk